Kızılay Kan Bağışı

Toplum Destek Projeleri

Kızılay Kan Bağışı

KIZILAY’IMIZA DESTEĞE DEVAM

Pandemi döneminde kan bağışlarının azalmasıyla birlikte kan stokunda yaşanan eksikliği arttırmak için Yatağan Termik Enerji A.Ş. bünyesinde Kızılay’a kan bağışı yapıldı. Eski REHAB binasında gerçekleştirilen kan bağışına çalışanlar da yoğun ilgi gösterdi. Çalışanlarımızdan Yasin Dönmez Kızılay’a 13 defa kan bağışı yaptığı için bronz madalya ile ödüllendirildi. Kızılay yetkilisi Neşe Acar tarafından kendisine madalyası taktim edildi.

Yapılan kan bağışları hakkında konuşan Acar, “ulusal kan stoklarımız azaldı. Pandeminin başından beri insanlar bağış yapmaktan çekiniyorlar. Bu da bizim stoklarımızın azalmasına sebep oldu. Buradan da buna dikkat çekmek istiyorum. Tırlarımız her yerde gezici olarak yer alıyor. Lütfen kan bağışını önemseyelim bir gün herkesin ihtiyacı olabilir. Yatağan Termik Enerji’ye bize sundukları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Biz burada her 6 ayda birçok iyi miktarlarda kan bağışı topluyoruz” dedi. 

Kızılay düzenli olarak bağışta bulunan vatandaşlara anı olarak kalması adına madalya/ödül sistemi oluşturdu. Buna göre; Türk Kızılay’ına kan bağış merkezi fark etmeksizin 10 kez bağış yapan bağışçılara bronz madalya, 25 kez bağış yapan bağışçılara gümüş madalya, 35 kez bağış yapan bağışçılara da altın madalya verilmektedir.